al. Kraśnicka 217 B
20-718 Lublinkontakt

Ford Fiesta

wprowadzenie
bezpieczeństwo
silniki
galeria
cennik

Nowy Ford Fiesta

Ford Fiesta przykuwa wzrok i intryguje swoim odmienionym wyglądem. Wyposażony w szereg nowych funkcji oraz innowacyjnych technologii oferuje zupełnie nowe możliwości, pozwalając czuć się pewnie i cieszyć się jazdą.


System ford SYNC zapewnia wygodny dostęp do plików muzycznych z pamięci USB, odtwarzacza MP3, iPoda® czy z telefonu komórkowego. Dodatkowo, ta zaawansowana technologia komunikacji kierowcy z samochodem reaguje na proste polecenia głosowe (bez obsługi języka polskiego). Dzięki niej będziesz zawsze blisko rodziny i przyjaciół. 


Dzięki znakomitemu silnikowi benzynowemu Ford Eco Boost 1,0 Ford Fiesta jest niezwykle dynamiczny a przy tym zużywa średnio tylko 4,3 l/100 km (dane dla wersji 1.0 125 KM). 


Forda Fiesta wyposażono również w cały szereg innowacyjnych technologii, które dbają o bezpieczeństwo, wygodę i przyjemność z jazdy w każdych warunkach. Do wyboru jest również wiele niezwykłych kolorów nadwozia. Teraz już nikt obojętnie nie przejdzie obok Twojego samochodu. 


Zamów jazdę próbną i poznaj Forda Fiesta. Zakochaj się w jego stylu, doceń nadzwyczajne właściwości jezdne i osiągi oraz poznaj zaawansowane rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa.

Zaawansowane technologie dbające o bezpieczeństwo pojazdu i pasażerów

Ford Fiesta oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa, co zostało potwierdzone przez czołową niezależną organizację zajmującą się bezpieczeństwem Euro NCAP. Ford Fiesta nie tylko otrzymał najwyższą pięciogwiazdkową ocenę ogólną, ale także nagrody za trzy zaawansowane technologie wykorzystane w pojeździe: Active City Stop, Ford MyKey oraz Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy.

Ford otrzymał nagrodę Euro NCAP Advanced za technologię MyKey debiutującą w Fordzie Fiesta

MyKey to nie tylko nowa technologia wdrożona przez europejski oddział Forda, ale również technologia po raz pierwszy stosowana w niewielkich samochodach osobowych, która dzięki temu trafi do większej liczby klientów. 
Technologia MyKey pozwala rodzicom wprowadzić pewne ograniczenia w funkcjach pojazdu z myślą o bezpieczeństwie ich dzieci. Rodzic może na przykład wprowadzić ograniczenie prędkości maksymalnej lub ustalić maksymalną głośność systemu audio. System zapewnia również wcześniejsze ostrzeżenie o niskim poziomie paliwa w zbiorniku, uniemożliwia młodemu kierowcy wyłączenie systemów bezpieczeństwa, takich jak: elektroniczny układ kontroli stabilności (Electronic Stability Control) i system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop), a także wyłącza dźwięk w systemie audio do czasu zapięcia przez kierowcę i pasażera pasów bezpieczeństwa. 
Euro NCAP Advanced przyznaje nagrody za innowacje technologiczne chroniące pasażerów i pojazd przed kolizją, w jej trakcie i po niej. Siedem nagród Euro NCAP Advanced przyznanych różnym modelom Forda jest potwierdzeniem zaangażowania w rozwój innowacyjnych rozwiązań dbających o najwyższy poziom bezpieczeństwa w naszych samochodach. 

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Kluczowym elementem systemu Ford SYNC jest funkcja Emergency Assistance. Uruchamia się, gdy dojdzie do wypadku, w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwowej. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC, system może wykorzystać go do połączenia się ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą. 

System zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach

Active City Stop automatycznie hamuje w momencie wykrycia ryzyka kolizji, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo lub konsekwencje zderzenia z poprzedzającym pojazdem w czasie jazdy z małą prędkością (poniżej 30 km / h). Jest to niezwykle przydatna i praktyczna funkcja w ruchu miejskim, doceniona przez Euro NCAP przyznaną nagrodą w dziedzinie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. 

Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę

Układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach (HSA) zapobiega cofnięciu się samochodu. Utrzymuje on działanie układu hamulcowego przez dodatkowe 2,5 sekundy. Dzięki temu zyskujesz czas i kontrolę w chwili przekładania stopy z pedału hamulca na pedał gazu. System jest również przydatny w momencie zatrzymywania i ruszania na śliskiej nawierzchni. 

System ESP – pełna kontrola w każdych warunkach

Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP) nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu. Wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy i dokonuje automatycznej korekty pozycji samochodu na drodze. System ten pomaga w utrzymaniu kontroli nad samochodem i skróceniu drogi hamowania w sytuacjach awaryjnych. 

Poduszki powietrzne osłaniają Cię ze wszystkich stron

Oprócz poduszek powietrznych kierowcy i pasażera Forda Fiesta wyposażono również w poduszki boczne chroniące okolice klatki piersiowej, kurtyny powietrzne zabezpieczające przed urazem głowy oraz poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy. Jeśli zajdzie potrzeba wyłączenia poduszki powietrznej pasażera (np. kiedy na przednim fotelu podróżuje dziecko w foteliku), można ją szybko i łatwo dezaktywować. O wyłączonej poduszce przypomina zapalona kontrolka na desce rozdzielczej. 

Wskaźnik ciśnienia w oponach

System pomiaru ciśnienia to komfort, wygoda i bezpieczeństwo. Kierowca jest informowany o spadku ciśnienia w oponie poprzez kontrolkę umieszczoną na desce rozdzielczej. Pozwala to na wczesną reakcję i szybkie rozwiązanie tego niebezpiecznego problemu. 

Inteligentny system bezpieczeństwa aktywuje się w ułamku sekundy

Oprócz wytrzymałej karoserii w Fordzie Fiesta zastosowano Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS), który zarządza pozostałymi systemami odpowiedzialnymi za ochronę pasażerów. Dodatkowo samochód został wyposażony w nowocześnie zaprojektowane fotele oraz pasy bezpieczeństwa, które mają za zadanie zminimalizować ryzyko doznania obrażeń w razie wypadku. 

Zaawansowane systemy wspomagające hamowanie

System przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) wraz z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD) zapewniają lepszą kontrolę hamowania. Układ wspomagania hamowania awaryjnego (EBA) to kolejne rozwiązanie pomagające kierowcy Forda Fiesta w skuteczniejszym hamowaniu w sytuacjach awaryjnych. Rozpoznając siłę nacisku na hamulec, system automatycznie ją zwiększa w razie potrzeby. 

Jaśniejsze reflektory zapewniają bezpieczniejszą jazdę w nocy

Reflektory halogenowe emitują jaśniejsze i intensywniejsze światło, które zapewnia lepszą widoczność i bezpieczniejszą jazdę.

*Funkcja Emergency Assistance jest elementem systemu Ford SYNC. Uruchamia się gdy dojdzie do wypadku - w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwowej. Funkcja wzywania pomocy nawiązuje bezpośrednie połączenie z numerem 112 za pośrednictwem sparowanego wcześniej z Ford SYNC telefonu komórkowego wyposażonego w Bluetooth osoby podróżującej w pojeździe. System przekazuje służbom ratowniczym m.in. współrzędne GPS pojazdu, który uległ wypadkowi oraz umożliwia rozmowę z kierowcą, co znacznie ułatwia i przyspiesza działanie służb ratowniczych. Funkcja Emergency Assistance zdobyła nagrodę za najlepsze nowatorskie rozwiązanie mobilne w kategorii transportu samochodowego i akcesoriów Global Mobile Awards w 2012 r.

 

 

Moc i oszczędność

Dzięki wiodącemu w klasie wydajnemu 3-cylindrowemu silnikowi benzynowemu o pojemności 1,0 litra nowy Ford Fiesta charakteryzuje się niezwykle niskim zużyciem paliwa, zachowując przy tym moc i osiągi porównywalne z większymi jednostkami.

 


 

Silniki

Maksymalne osiągi silnika

Nowy, rewolucyjny 1-litrowy i 3-cylindrowy silnik benzynowy EcoBoost zapewnia tyle mocy, ile można oczekiwać po jego konwencjonalnym odpowiedniku o pojemności 1,6 litra. Zużycie paliwa obniżono do 24%, a emisję CO2 zredukowano o 25% – wynosi zaledwie 99 g/km. 

Dwa wydajne siniki wysokoprężne

Silnik 1,5 litra TDCi ECOnetic o mocy 95 KM cechuje się wiodącym w klasie zużyciem paliwa na średnim poziomie 3,2 l/100 km przy emisji CO2 zaledwie na poziomie 82 g/km. Dostępna jest również ekonomiczna jednostka TDCi 1,5 l o mocy 75 KM, zużyciu paliwa na poziomie 3,6 l/100 km i emisji CO2 wynoszącej 94 g/km. 

Płynna i wydajna skrzynia biegów

Sześciobiegowa, dwusprzęgłowa i automatyczna skrzynia biegów Powershift, łączący w sobie wygodę mechanizmu automatycznego z kontrolą przekładni manualnej. Sama wybiera następny właściwy bieg w optymalnym momencie, dzięki czemu nie dochodzi do utraty mocy podczas jego zmiany. Szybkie i płynne działanie nie tylko usprawnia i uprzyjemnia jazdę, ale także pomaga zaoszczędzić paliwo i obniżyć emisję CO2.

Pięciostopniowa ręczna skrzynia biegów – oszczędność i wygoda

1,4-litrowy silnik benzynowy Duratec i 1,0-litrowy silnik EcoBoost są dostępne z płynnie pracującą, pięciostopniową ręczną skrzynią biegów, którą precyzyjnie dostrojono do każdego z nich.

 


 

Oszczędność

System Auto-Start-Stop. Wygoda i niższe zużycie paliwa

Gdy Ford Fiesta stoi w miejscu (np. przed sygnalizacją świetlną lub w korku), system Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik. Energia elektryczna dostarczana jest do wszystkich używanych elementów wyposażenia (klimatyzacja, radio, Ford SYNC, elektryczne szyby czy reflektory), ale samochód nie zużywa ani jednej kropli paliwa. Żeby uruchomić ponownie silnik, wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła. Działanie systemu Auto-Start-Stop jest najbardziej zauważalne w ruchu miejskim na ulicach miast. Wówczas oszczędność paliwa może wynieść nawet do 10% (cykl miejski). 

System Ford Eco Mode

System Ford Eco Mode ocenia wpływ zachowania i styl jazdy kierowcy na zużycie paliwa. Analizuje prędkość, zmiany biegów, hamowanie, sposób wyprzedzania oraz liczbę krótkich i długich tras. Następnie program podaje wskazówki, jak przy danym profilu kierowcy obniżyć zużycie paliwa. 

Inteligentny układ ładowania akumulatora

Technologia ta wykorzystuje energię wytwarzaną w trakcie hamowania samochodu do ładowania akumulatora (Ford Smart Regenerative Charging). Pozwala zaoszczędzić paliwo, ładując akumulator tylko wtedy, gdy nie przyspieszasz. 

Wskaźnik zmiany biegów

Wskaźnik umieszczony na desce rozdzielczej sygnalizuje, kiedy należy zmienić bieg, aby uzyskać maksymalną oszczędność paliwa. W prosty i skuteczny sposób oszczędzasz paliwo i zmniejszasz emisję CO2. 

 

Więcej informacji o formacie PDF 

Format PDF powstał, żeby ułatwić czytanie i drukowanie dokumentów dostępnych w Internecie. Twórca tego formatu, firma Adobe™, udostępnia darmowy program (Acrobat Reader), który pozwala na pracę z plikami PDF. Jeśli program ten jest zainstalowany na Twoim komputerze, najprawdopodobniej znajdziesz jego ikonę w menu "Start", "Programy". Jeśli potrzebujesz zainstalować Acrobat Reader, kliknij w link poniżej, żeby ściągnąć darmowy program ze stronywww.adobe.com 

Pobierz darmowy program Acrobat Reader